حرکات اصلاحی انحراف ستون فقرات

پیش از مشاهده ویدئو حرکات اصلاحی انحراف ستون فقرات ، کمی در خصوص اسکولیوز یا انحراف ستون فقرات بدانیم.

اسکولیوز یا انحراف ستون فقرات چیست؟

به خمیده شدن ستون فقرات به طرفین، اسکولیوز (کژپشتی، انحراف ستون فقرات) می‌گویند که درست قبل از بلوغ و طی جهش رشدی ایجاد می‌شود. بااینکه ممکن است که علل ایجاد اسکولیوز، عارضه‌هایی مانند فلج مغزی و تحلیل عضلات باشد، اما علت اصلی آن ناشناخته است.

در بیشتر موارد، اسکولیوز خفیف است اما بعضی از کودکان دچار تغییر شکل‌هایی در ستون فقراتشان می‌شوند که با رشد شدیدتر هم می‌شود. انحراف ستون فقرات شدید، می‌تواند باعث ناتوانی شود. انحنای شدید ستون فقرات می‌تواند فضای بین سینه را کاهش داده و نگذارد که شش‌ها به‌درستی کار کنند.

کودکانی که اسکولیوز خفیف دارند، معمولاً با اشعه‌ی ایکس و با دقت، تحت نظر قرار می‌گیرند تا اگر خمیدگی بیشتر شد، متوجه شوند. در بسیاری از موارد، درمان لازم نیست. بعضی از کودکان باید بریس ببندند تا از بدتر شدن خمیدگی، جلوگیری کنند. دیگر بیماران هم برای وخیم‌تر نشدن اسکولیوز و در برخی موارد، برای صاف کردن آن، به جراحی نیاز دارند.

علائم انحراف ستون فقرات (اسکولیوز)

  • شانه‌های ناصاف
  • اگر طرفی از ترقوه بیشتر از قسمت دیگر نمایان باشد
  • کمر ناصاف
  • بالاتر بودن یک سمت از استخوان لگن

اگر خمیدگی اسکولیوز بیشتر شود، علاوه بر خمیدگی به طرفین، ستون فقرات هم می‌چرخد، همین هم باعث می‌شود که دنده‌های یک‌طرف بدن، بیشتر از طرف دیگر بیرون بزند و نمایان شود.


در ویدئو زیر تعدادی از حرکات اصلاحی انحراف ستون فقرات ، توسط دکتر رضا سلمان روغنی آموزش داده می‌شود.

میدان ونک، خیابان صانعی، پلاک 26، طبقه اول، کلینیک آذرگان

تلفن نوبت‌دهی

تلفن نوبت‌دهی

88856152 - 21 - (98+)

ایمیل

ایمیل

Info@Azarganclinic.com

نوبت‌دهی اینترنتی

نوبت‌دهی اینترنتی

همین حالا رزرو کنید